TMO’dan ikinci ihracat ihalesi

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Şubat ayında yaptığı 150 bin ton makarnalık buğday ihracatının ardından Mart ayında da 150 bin tonluk yeni bir makarnalık buğday ihracat ihalesi yapacağını duyurdu. Makarnalık buğday ihracat ihalesi 11 Mart’ta yapılacak.

TMO, makarnalık buğday ihracat ihalesi ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Şubat ayında yapılan ihracat ihalesi hatırlatılarak, Mart ayında da 150 bin tonluk yeni bir makarnalık buğday ihracat ihalesinin yapılacağı kaydedildi.

TMO’dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bilindiği gibi Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından 01.02.2024 tarihinde 150 bin ton makarnalık buğday ihracat ihalesi gerçekleştirilmiş olup söz konusu ihale sonucu imzalanan sözleşmeler kapsamında yüklemeler devam etmektedir.

Piyasa gelişmeleri doğrultusunda TMO stoklardaki arz fazlası makarnalık buğdaylardan bir miktar daha ihraç edilmesine karar verilmiştir.

Bu kapsamda 11 Mart 20244 Pazartesi günü saat 10.00’da, TMO Genel Müdürlüğü Güvercinlik Ek Tesislerinde 150 bin ton makarnalık buğday ihracat ihalesi gerçekleştirilecektir.

İhale şartnamesi ve ekleri TMO internet sitesi ihale ilanları sekmesinde yayınlanmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

patronalrdunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x