Gönül gözüyle gördüklerim: İstese bambaşka bir hayatı olurdu, ama o köyde yaşamayı seçti

Çoğu da o kapıdan geçip bambaşka bir hayata adım atar. İşte bunlardan biri var ki o da önce Türkiye’nin sonra Avrupa’nın en güzel kızı seçildi…

Bütün bunların sonunda o da bambaşka bir hayata adım attı. Ama onun geçiş yaptığı dünya mevkidaşlarından farklı oldu…

O gösteri dünyası yerine Ege denizinin pırıl pırıl sularına bakan bir köyde kurdu yeni hayatını.

Türkiye’nin gördüğü en zarif taçlı güzellerden biri olan Nazlı Deniz Kuruoğlu’ndan söz ettiğimizi herkes anladı büyük olasılıkla. 1982 yılının Türkiye Güzeli seçildi önce Kuruoğlu. Sonra katıldığı yarışmada Avrupa Güzeli tacını da giydi.

Üstelik dış görünüş olarak bu tür yarışmacıların katılımcılarından çok farklıydı. Omuzlarından aşağıya dökülen dalga dalga saçları yoktu onun. Bunun yerine kısacık kesilmiş saçları ve onu tamamlayan renkli gözleriyle bakıyordu dünyaya.

Zarafeti de aldığı bale eğitiminden geliyordu. Herkes onun TV o olmasa bile moda dünyasında uzun yıllar kariyer yapacağını düşündü. Ama hiç öyle olmadı. Kuruoğlu bambaşka bir hayat seçti kendine. 

HAYATINI SOSYAL MEDYA SAYFASINDAN PAYLAŞIYOR
Bugün 64 yaşında olan Kuruoğlu, o hayattan kesitleri de sık sık sosyal medya sayfasından paylaşıyor.

Kimi zaman kocaman bir tencerenin başına geçip portakal reçeli pişiriyor kimi zaman da hamurumu kendi yoğurduğu ekmekleri pişiriyor fırınında. 

Özetle anneannesinin zoruyla katıldığı yarışmada taç giymek bile genç yaşında onun hayata bakışını değiştirmedi.

Hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın taçlı güzeli olan eski balerin Nazlı Deniz Kuruoğlu, Kuşadası’nın Caferli köyünde yaşıyor. Bir butik otel işleten Kuruoğlu, son derece sade bir hayat sürdürüyor.

ODUNUNU BİLE KESİYOR
Bazı zamanlarda da sosyal medya sayfasında, günlük hayatından kesitler paylaşıyor. İşte kış için testereyle odun kestiği o video da onlardan biri.

Kuruoğlu, ağaç kesimini “Kış hazırlığı, kurumuş ağaç kesimi… Çiftlik hayatı böyle bir şey. Hep hayalini kurduğum bir yaşam, herkese tavsiye ederim. Kendi işini kendin yapacaksın” notuyla paylaştı. Kuruoğlu, azla yetinmek gerektiğini de belirterek “zaman öyle artık” diye de ekledi.

Bazen en şık haliyle çekilen pozlarını paylaşan Kuruoğlu bazen de köy işleri yaparken çektirdiği fotoğraflarına yer veriyor sosyal medya sayfasında. Kuruoğlu’nun “Kürek sallayıp ahır temizlemek kolay mı sanıyorsunuz” mesajıyla yaptığı bu paylaşım da büyük beğeni aldı.

KUŞADASI’NIN BİR KÖYÜNDE YAŞIYOR
1982 yılının Türkiye ve Avrupa Güzeli tacını taşıyan Nazlı Deniz Kuruoğlu, uzun süredir spot ışıklarından uzakta bir hayat yaşasa da sosyal medyayı etkin şekilde kullanıyor.

Kuruoğlu’nun günlük hayatından kesitler sunan paylaşımları takipçileri tarafından beğeni yağmuruna tutuluyor.

Nazlı Deniz Kuruoğlu çok uzun zamandır Kuşadası, Caferli köyünde yaşıyor, bir butik otel işetiyor.

?

HEM AVRUPA HEM TÜRKİYE GÜZELİ 
Kuruoğlu, henüz gencecik bir balerinken katıldığı yarışmadan Türkiye Güzeli unvanıyla ayrıldı. Sonra Avrupa Güzeli yarışmasında Türkiye’yi temsil etti. Burada da birincilik unvanını elde etti.

Türkiye’nin çok az sayıdaki kısa saçlı güzelinden biri olarak da tarihe geçen Nazlı Deniz Kuruoğlu, modellik ya da oyunculuk yapmak yerine İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ndeki görevini sürdürdü.

Bir gün dans ederken sakatlanınca klasik baleden vazgeçip modern dansa yöneldi. Ancak sonra Kuşadası’nın Caferli köyüne yerleşip kendine bambaşka bir hayat kurdu.

Kuruoğlu’nun sosyal medya sayfasında tanıdık yüzler sık sık çıkıyor takipçilerinin karşısına. Bunlardan biri de kendisinden bir yıl sonra Türkiye ve Avrupa Güzeli seçilen Neşe Erberk. Diğeri de sahnelerin Bambi lakaplı dansçısı Burçin Orhon. Kuruoğlu ile Orhon, uzun süredir Kuşadası’nda yaşıyor.  

Kuruoğlu günlük hayatından kesitleri sık sık sosyal medya sayfasından paylaşıyor.

Kuruoğlu, bahçesinin bakımını da kendi yapıyor. 

Taçlı güzel Kuruoğlu, .u kareyi de sosyal medya sayfasından “gönül gözüyle gördüklerim” notuyla paylaştı. 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x