Çinli üretici Samsung’un özelliğini kopyaladı, gerçek zamanlı çeviri

Nubia, amiral gemisi Z60 Ultra’nın özel bir ‘Fotoğrafçılar Edisyonu’nu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu özel modelin, 28 Mart’ta tanıtılması planlanıyor ve içerisinde AI tabanlı anında çağrı çeviri özelliği barındırıyor. Bu özellik sayesinde telefon, taşınabilir bir çeviri cihazına dönüşebilme vaadi ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda Samsung‘un Galaxy S24 Ultra modelinde bulunan yüz yüze konuşma ve çağrı esnasında gerçekleşen çeviri özelliklerine benzer fonksiyonları barındıracağı belirtiliyor.

Fotoğrafçılar Edisyonu, gelişmiş AI destekli görüntü işleme teknolojileri ile donatılmış durumda. Bu özellikler arasında, kullanıcının fotoğrafla anlatmak istediği hikayeyi algılayıp buna göre ayarlamalar yapan bir ‘AI Sihirli Fonksiyon’ ve işlevi henüz tam olarak açıklanmamış bir ‘AI Akıllı Ses’ özelliği bulunuyor. Bu özellikler, fotoğrafların daha etkileyici olmasını sağlayarak kullanıcı deneyimini artırıyor.

Çinli üretici Samsung’un özelliğini kopyaladı, gerçek zamanlı çeviri

Cihazın donanım özelliklerine bakıldığında, standart Z60 Ultra modeli ile aynı özelliklere sahip olduğu görülüyor. Üçlü kamera kurulumu, 50MP çözünürlüğünde Sony IMX800 ana sensör, 50MP çözünürlüğünde OmniVision OV50E geniş açılı kamera ve 64MP çözünürlüğünde 3x periskop telefoto kamera içeriyor. Bu kameralar, kullanıcılara çeşitli çekim ihtiyaçları için geniş bir yelpaze sunuyor.

Z60 Ultra, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile piyasaya sürülen ilk telefonlardan biri olma özelliğine sahip. Ayrıca, 24GB’a kadar LPDDR4x RAM ve 1TB UFS 4.0 depolama alanı ile yüksek performans ve geniş depolama kapasitesi sunuyor. Bu donanım özellikleri, telefonun güçlü bir kullanıcı deneyimi sunmasını sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x